Skandal w brytyjskim „X Factor”. Uczestniczka oskarża dwóch jurorów


2020.06.16

opublikował:

Skandal w brytyjskim „X Factor”. Uczestniczka oskarża dwóch jurorów

Wokalistka i była uczestniczka programu X Factor, Misha B, zarzuciła dwóm byłym jurorom programu psychiczne znęcanie się nad nią w trakcie trwania show. Wokalistka brała udział w ósmej edycji programu i doszła do półfinału. Jurorami byli wtedy Gary Barlow, Kelly Rowland, Louis Welsh i Tulisa Contosavlos, a oskarżenia dotyczą tych dwóch ostatnich. Obaj mieli zachowywać się wobec niej skandalicznie, a powodem ich zachowania miał być ponoć kolor skóry piosenkarki.

Misha brała udział w X Factor w 2011 roku. Co takiego powiedzieli jurorzy? Tulisa miała nazwać ją wredną oraz zadziorną, a Welsh stwierdził, że Misha jest zbyt pewna siebie. Według wokalistki nikt nie poświęcił jej odpowiednio dużo czasu, a do tego obrażano ją, bo jest czarnoskóra co przypłaciła myślami samobójczymi i stresem pourazowym.

W 2011 roku myślałam, że będzie to najlepsza okazja w moim życiu, a okazała się być najgorszą w moim życiu. To co widzicie na nagraniu to zaledwie procent z tego co wytrzymałam. Widzieli możliwość zniszczenia marzeń czarnoskórej dziewczyny z biedniejszej rodziny i to zrobili – napisała Misha B na swoim Instagramie – Teraz jestem silną czarną kobietą. Od zawsze wiedziałam, że moja bezkompromisowa natura urażała tych, którzy nie czuli się dobrze we własnej skórze. Stąd potem takie zachowania – dodała.

Stacja telewizyjna oraz producenci programu postanowili wszcząć śledztwo w tej sprawie.

SPRAWDŹ TAKŻE: Kayah staje w obronie osób LGBT

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

I’m just going to leave this here. I have received many calls and messages throughout the last couple of months regarding this incident. I have been in two minds of whether to address it, simply because I know that this problem is a lot bigger than me and I wanted to focus solely on the current affairs. Seeing the continuous mistreatment of my brothers and sisters all around the world has reawakened the PTSD that I have worked tirelessly to uproot and I know I do not stand alone on this. In 2011 what I thought at the time would be the best opportunity for me, turned out to be the most painful experience of my life. What you see in this video is 1% of what I endured. They saw an opportunity to tear down a black girl that came from a broken home and worked together to assassinate my character and to sabotage my career by orchestrating lies. ALL FOR A HEAD LINE. Nonetheless today and everyday I am a powerful black woman. I have been aware since I was a child, that my unapologetic nature would offend those that do not feel comfortable in their own skin…. Which results in this kind of behaviour. But In the words of our late great Maya Angelou STILL I RISE 🦋✊🏿 Please join me on Instagram live tonight @ 9pm where I will be discussing my experiences further. I want to make it clear that I share my truth only to educate and uplift. LOVE, m i S h a

Post udostępniony przez m i S h a (@iammisha_b)

Na profilu Mishy pojawiło się także prawie godzinne nagranie, w którym opowiada o zajśćiu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez m i S h a (@iammisha_b)

Polecane


Share This