The Offspring pokonuje emocjonalną przepaść


2022.05.10

opublikował:

The Offspring pokonuje emocjonalną przepaść

Grupa The Offspring zaprezentowała nowy singiel „Behind Your Walls” wraz z akustyczną wersją nagrania. Utwór pochodzi z dziesiątej płyty kapeli „Let The Bad Times Roll”. Album wydany po blisko 10 latach przerwy, ukazał się wiosną ubiegłego roku.

„Behind Your Walls” dotyka tematu zdrowia psychicznego i opowiada o próbie pokonania emocjonalnej przepaści oraz dotarcia do kogoś, kto czuje się odizolowany, samotny lub przygnębiony. Czasami wydaje się, że nie da się dotrzeć do tej osoby i przywrócić jej emocjonalnego i psychicznego bezpieczeństwa. I o tym właśnie jest „Behind Your Walls”.

Myślę, że 10 lat temu powiedziałbym, że to piosenka o depresji, ale teraz uważam, że jest o zdrowiu psychicznym – precyzuje wokalista Dexter Holland. – Jeszcze kilka lat temu nie mówiło się o problemach ze zdrowiem psychicznym, a teraz coraz więcej ludzi rozmawia na ten temat bardziej otwarcie. Uważam, że to wspaniałe.

Napisany i nagrany w ciągu ostatnich kilku lat album „Let The Bad Times Roll” to trzecia współpraca zespołu z legendarnym producentem Bobem Rockiem (Bon Jovi, Metallica, Mötley Crüe), który był odpowiedzialny między innymi za „Rise and Fall, Rage and Grace” (2008) i „Days Go By” (2012) The Offspring. W nagraniu udział wzięli założyciele zespołu Dexter Holland, Noodles i perkusista Pete Parada, a także nowy członek grupy, basista Todd Morse. Materiał powstawał w różnych miejscach, między innymi w należącym do grupy studiu w Huntington Beach w Kalifornii.

To jest wyjątkowa płyta – wyjaśniał frontman w rozmowie z „NME”. – Kiedy nagrałeś już kilka albumów, próbujesz wymyślić, jak się nie powtarzać. Na naszych ostatnich płytach – „Rise and Fall, Rage and Grace” i „Days Go By” – czuliśmy, że nadszedł czas, by poszerzyć nasze horyzonty. W przypadku tej płyty czuliśmy, że czas wrócić do bardziej punkowych korzeni.

Polecane

Share This