Wokalista Rammsteina choruje, ale to nie koronawirus

Grupa opublikowała oficjalne oświadczenie dotyczące stanu zdrowia Tilla Lindemanna.


2020.03.28

opublikował:

Wokalista Rammsteina choruje, ale to nie koronawirus

fot. Jens Koch

Wczoraj media muzyczne na całym świecie obiegła informacja, mówiąca o zarażeniu koronawirusem Tilla Lindemanna. Wieść do publicznej wiadomości podał niemiecki Bild, pisząc, że muzyk przebywa na oddziale intensywnej terapii jednego z berlińskich szpitali, po tym jak test wykazał u niego obecność COVID-19. Fani mogą odetchnąć, na profilu grupy pojawiło się oświadczenie prostujące informacje podane przez Bild.

Wczoraj wieczorem Till Lindemann został przyjęty do szpitala za radą lekarza zespołu. Spędził noc na intensywnej terapii, ale został już przeniesiony i czuje się lepiej. Wynik testu Tilla na koronawirusa był negatywny – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Sprawdź też: Męskie Granie w domu – rusza cykl specjalnych koncertów online

Till skupia się ostatnio na promocji nowego albumu swojego solowego projektu Lindemann. 25 maja muzyk ma wrócić na scenę z Rammsteinem. Tego dnia zespół rozpoczyna europejską trasę koncertową. Na 17 lipca formacja ma zaplanowany wyprzedany koncert na PGE Narodowym w Warszawie. Czy trasa i koncert w Polsce dojdą do skutku, czy też może koronawirus pokrzyżuje plany zespołu? Tego dowiemy się wkrótce.

Polecane