Muzyka Filmowa – „Control”

Film Antona Corbijna tak się spodobał żyjącym członkom Joy Division, że postanowili stworzyć do niego ścieżkę dźwiękową.

2008.03.06

opublikował:


Muzyka Filmowa – „Control”

Na płycie skompilowanej przez Petera Hooka, Bernarda Sumnera i Stephena Morrisa oprócz utworów Joy Division i New Order znalazły się również kompozycje Davida Bowie, Iggy Popa czy Velvet Underground. Warto także wspomnieć, że „Shadowplay” w wykonaniu The Killers stalo się jednym z najczęściej wykonywanych coverów na ich koncertach. Na płycie odnajdziemy także „Exit”, „Hypnosis” i „Get out”, będące ostatnimi utworami jakie New Order nagrali przed rozpadem zespołu.

Antonowi udało się stworzyć poruszający film będący historią człowieka, który traci grunt pod nogami. Po obejrzeniu obrazu, życie Iana Curtisa, do tej pory owiane legendą, nabiera zupełnie innego wymiaru. Mimo zafascynowania reżysera muzyką Joy Division, zdecydował się pokazać portret psychologiczny wokalisty. Dzięki temu, słuchając ścieżki dźwiękowej „Control” i takich utworów jak „Love Will Tear Us Apart” wiemy co tak naprawdę grało w duszy Iana Curtisa.

Utwory:

EXIT New Order

WHAT GOES ON The Velvet Underground

SHADOWPLAY The Killers

BOREDOM (LIVE AT THE ROXY) Buzzcocks

DEAD SOULS Joy Division

SHE WAS NAKED Supersister

SISTER MIDNIGHT Iggy Pop

LOVE WILL TEAR US APART Joy Division

PROBLEMS (LIVE) Sex Pistols

HYPNOSIS New Order

DRIVE IN SATURDAY David Bowie

EVIDENTLY CHICKENTOWN (LIVE) John Cooper Clarke

2HB Roxy Music

TRANSMISSION (CAST VERSION) Joy Division

AUTOBAHN Kraftwerk

ATMOSPHERE Joy Division

WARSZAWA David Bowie

GET OUT New Order

Polecane

Share This