Kto ma zagrać w Jarocinie? Głosuj!

II Etap konkursu Red Bull Tourbus Rytmy Młodych tylko w CGM.pl


2011.05.12

opublikował:

Kto ma zagrać w Jarocinie? Głosuj!

II etap konkursu Red Bull Tourbus Rytmy Młodych odbywa się tylko na naszych łamach. Sześć z dwudziestu zaprezentowanych poniżej formacji ma szansę pojechać do Jarocina, dołączyć do wcześniej zakwalifikowanych 10 zespołów i… zaprezentować się na żywo przed Jury w legendarnym Jarocińskim Ośrodku Kultury.

Finałowa szesnastka (10 wybranych przez jury 6 wybranych przez internautów) zaprezentuje się 13 oraz 14 lipca w Jarocinie. To spośród nich Jury wybierze 6 wyróżnionych zespołów, przed którymi będzie jeszcze jeden sprawdzian: występ na Małej Scenie Red Bull Tourbus (15 i 16 lipca) podczas festiwalu w Jarocinie. Spośród tych kapel wyłonieni zostaną laureaci nagrody publiczności oraz nagrody Jury. Laureaci zagrają ostatniego dnia festiwalu na Dużej Scenie (17 lipca).

Tymczasem oddajemy wam od odsłuchu dwadzieścia numerów dwudziestu kapel, które rwą się, by zawładnąć sercami Słuchaczy, dziennikarzy i Jurorów. Przesłuchajcie uważnie, co mają do zaproponowania i zastanówcie się, komu chcecie dać szansę. Każdy z was może oddać tylko jeden głos. Formacje które zbiorą ich najwięcej, pojadą walczyć do Jarocina.

Na wasze głosy i my, i zespoły, czekamy do końca maja! Panel do głosowania znajdziecie na samym dole.

*****



1. Charlie Monroe

{nyplayer:charlie_monroe}

Pierwsza próba odbyła się 21 lutego 2011 i ta właśnie data jest datą powstania grupy. Zespół mimo, że młody składa się z osób mniej lub bardziej doświadczonych scenicznie – Dominik i Martyna śpiewali w Arce Noego, Maciek gra w najlepszym polskim coverbandzie Metalliki, a Jędrek udzielał się w projekcie bluesowym. Już od pierwszego spotkania okazało się, że wizja zespołu jest zgodna, dlatego też na dzień dzisiejszy Charlie Monroe ma na swoim koncie 10 autorskich kompozycji łączących rock z funkiem, a nawet bluesem. Zespół ma zagranych kilka dobrze przyjętych koncertów, a z początkiem maja wchodzi do studia nagrać cały materiał.

Skład zespołu:

Martyna Szczepaniak – wokal

Andrzej Łacny – gitara

Maciej Parfianowicz – bas

Dominik Szczepaniak – perkusja


2. Coffee Radio

{nyplayer:coffee_radio}

To debiutująca Łódzka kapela prezentująca ciekawe gitarowe granie rodem z Wysp Brytyjskich. Ich muzyka to składowa takich stylów jak Indie rock, alternative i pop punk. W ich repertuarze dominują szybkie i chwytliwe piosenki ,lecz znajdują się także i spokojniejsze utwory. Balansują pomiędzy przesterowanymi agresywnymi gitarami, a przestrzennym ambientowym brzmieniem. Ambitne gitary i ciekawa sekcja rytmiczna powoduje ,iż wielu osobom ich kompozycje pozostają na długo w pamięci

 

Skład zespołu:

Kamil Gorzeń – wokal / gitara

Adrian Szymajda – bas

Krzysztof Korczak – gitara

Paweł Zawierucha – perkusja

3. Deyacoda

{nyplayer:deyacoda}

Zespół powstał w 2006 roku i tworzą go muzycy takich kapel jak Testor czy B.E.T.H. Założycielem grupy był Krzysztof Rustecki (wokal, gitarra – kiedyś wokalista zespołu Testor jeszcze z czasów wygrania Węgorzewa i płyty „Ruiny”), który w tym czasie promował swój solowy projekt „Iguana” w programach i na zaproszenie Zbyszka „Guru” Hołdysa.

Początkiem Deyacody było nagranie singla „Stronger”, który miał byc wydany w postaci składanki „Nowa Energia” poprzez Roberta Kilena i Universal Music (niestety finalnie cały projekt składankowy w ostatniej chwili upadł) Zespół wtedy rozpoczął pracę nad pełną płytą. W 2007 roku powstał „Mechanism” – materiał, który nigdy nie został jednak fizycznie wydany, ale jest dostępny poprzez internet i tam zbiera cały czas bardzo pochlebne opinie. Niektóre utwory z tego materiału ukazały się w 2010 roku na płycie dołączonej do czasopisma komputerowego „CD-Action”.

W 2008 roku zespół na prośbę Polskiego wydawcy gry komputerowej „Assassin’s Creed” zdecydował się na nagranie silngla inspirowanego ta grą i muzyką Jaspera Kyda. I tak w lutym 2008 w „TR Studios” powstał singiel „My Creed”. W styczniu 2009 Deyacoda wzięła udział w konkursie (M)Rock Festival, na którym dzięki głosom jury (miedzy innymi Ani Ortodox i Marka Wiernika) grupa zdobyła pierwsze miejsce. Nagrodą dla laureata festivalu było nagranie singla. Znowu singla:(

W połowie roku (w „Studio” kuźnia) zespół zdecydował się zarejestrować trzy swoje najnowsze utwory: pierwszy był promujący później Deyacodę „Falling Down”, drugi kawałek to „Slave” natomiast trzeci trzymany jest przez zespół w ukryciu:) 

Utwór „Falling Down” otworzył Deyacodzie też drogę do finału AntyFeast 2010 – gdzie znaleźli sie po pokonaniu ponad 360 zespołów.

4. Gra Pozorów

{nyplayer:gra_pozorow}

Aktualna metamorfoza zespołu Gra Pozorów powstała w 2009. Po wzbogaceniu instrumentarium o klawisze oraz zmianach w składzie – zespół zboczył o kilkadziesiąt stopni ze swojej dotychczasowej muzycznej ścieżki. Zagrali w Offensywie, wystąpili na młodej scenie Opener 2010 i Yach Film Festiwal 2010. W tej chwili są w trakcie nagrywania debiutanckiej płyty.

Skład zespołu:

Rafał Żukowski – gitara

Paweł Paszczyk – bas

Mateusz Banasiuk – perkusja

Anna Stefaniak – klawisze

Michał Stefaniak – wokal, gitara

5. In my pocket

{nyplayer:in_my_pocket}

Gramy razem od zimy 2010. Na scenie zadebiutowalismy podczas gdańskiego Streetwaves Festival. Nasza muzyka to gitarowy rock inspirowany brytyjskim i amerykańskim brzmieniem. W marcu 2011 wydalismy pierwszą EP `Brand New Moments` z której pochodzi utwór Look how They Fall.

 

Skład zespołu:

Michał Siedlecki – gitara, wokal

Karol Gołąb – wokal

Radosław Kuźniewski – perkusja

Wojciech Białas – gitara basowa

6. Killing Silence

{nyplayer:killing_silence}

Killing Silence powstało w marcu 2008 roku – jego założyciele od początku wiedzieli, że chcą grać żywego, świeżego rocka mogącego zainteresować szerszą grupę odbiorców. Już pierwsze wspólne próby pokazały, że zamysł jest dobry a doświadczenie muzyków zebrane w poprzednich składach dość szybko zaowocowało nowymi, autorskimi kompozycjami. Intensywne prace nad materiałem sprawiły, że niemalże po miesiącu istnienia Killing Silence zadebiutowało na scenie. Kolejne miesiące to wydane własnym sumptem demo, liczne koncerty cieszące się pozytywnym odbiorem słuchaczy oraz gromadzenie coraz szerszej grupy sympatyków i fanów. Ostatnie sukcesy zespołu to wydana przez Megatotal.pl EPka „Wariatkowo”, wydany dzięki wygranej w konkursie Rock On singiel „Latawce” oraz koncert na żywo w programie Tomasza Kina w Roxy.fm oraz w Polskim Radiu Łódź.

Skład zespołu:

Wojciech Ezzat – wokal

Maciej Konecki – gitara

Rafał Tulwin – gitara

Krzysztof Myśliwiec – gitara basowa

Grzegorz Borkowski – perkusja

7. Kurczat

{nyplayer:kurczat}

Kurczat to młoda rock`n`rollowo-alternatywna formacja pochodząca z Rybnika. Niełatwe zadanie sklasyfikowania tego co charakteryzuje ich twórczość można najkrócej rozwiązać stwierdzeniem: jest to zespół w pierwszym wrażeniu niewiadomy, intrygujący, który następnie ujmuje błyskotliwymi szczegółami w bardzo spójnej, prostej (i jednocześnie dojrzałej) całości. Taki jest też wydany w lutym tego roku nakładem Polskiego Radia debiutancki album grupy pt. „Niezamknięte koło”. Jest to krążek pełen autentyczności, świeżości oraz rock`n`rollowej wrażliwości.

8. Lee Monday

{nyplayer:lee_monday}

Zespół założyliśmy końcem sierpnia 2010 roku. Gramy muzykę gdzieś z pogranicza postrocka, britu i grunge`u.

Mieliśmy przyjemność zagrac na Remont Fest 2010 gdzie z ponad 200 zespołów zdobyliśmy wyróżnienie (równoznaczne z trzecim miejscem). Wystąpiliśmy również na I Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Rockowych w Mysłowicach „kRock do przodu” na którym zdobyliśmy miejsce pierwsze. Jestesmy po trasie koncertowej z zespołem Sublim który supportowalismy na ponad 20 koncertach w całej Polsce. Słychac Nas było równiez w audycji G. Zembrowskiego „Mikrokosmos” w radiowej Trójce.

Skład zespołu:

Adam Słomiński – wokal, gitara

Jakub Winiarski – gitara

Mateusz Stolarski – bass

Samuel Helbin – perkusja

9. Living on Wenus

{nyplayer:living_on_venus}

Zespół powstał w sierpniu 2009 roku i rozpoczął swoją przygodę z muzyką od dance-folkowego singla „Wirusy Grypy” (istnieje teledysk do tego utworu), który był obecny w kilku stacjach radiowych (m. in. Roxy Fm czy też Radio Czwórka). Wenusjanie zagrali trasy u boku zespołów Strachy na Lachy (dzięki zaproszeniu Grabaża) oraz Happysad.

W 2010 roku wyruszyli w Polskę wraz nowym singlem „Poziom Cukru”, który został bardzo ciepło odebrany przez wszelkiej maści media (do niego również powstał obraz). Aktualnie zespół Living on Venus skupia się na wydaniu trzeciego singla – „Rzucamy Petardami” oraz przygotowuje się do zagrania na imprezie Juwenaliów Warszawskich.

Skład zespołu:

Kamil Durski – voc. gitara

Paweł Baranowski – voc. gitara solowa

Szymon Jankowski – voc. gitara basowa

Łukasz Tomczak – voc. perkusja

10. M.o.s.s.a.D

{nyplayer:m_o_s_s_a_d}

Zespół „M.o.s.s.a.D” powstał w marcu 2008 roku z inicjatywy dwóch młodych muzyków Łukasza ‘VVarga’ Burzyńskiego i Jakuba ‘Thorgala’ Skibińskiego. Pod wpływem wspólnych fascynacji i marzeń o założeniu zespołu postanowili połączyć siły i poszukać reszty muzyków do stworzenia heavy/thrash metalowego projektu, którego z początku ochrzcili nazwą „Mosad”. Tak właśnie powstał M.o.s.s.a.D

Wydawnictwa:

2008 demo cd „Killer”

2010 bootleg „Live Carnage”

2010 full album „Gods of War”

Skład zespołu:

Jakub „Thorgal” Skibiński lead guitar/vocals

Łukasz „VVarg” Burzyński rhythm guitar

Dominik „Domin” Milkiewicz bass guitar

Robert „Gustaf” Burzyński drums

11. Mama Selita

{nyplayer:mamma_selita}

Mama Selita w tym składzie gra od 2007 roku. W tym czasie zespół zagrał ponad dwie setki koncertów, w tym jeden w Londynie na Square of Fame Wembley Arena. Utwory zespołu prezentowane są na antenie TVN Warszawa, PR program 3, Radia Kampus, i Radiowej Czwórki. Zespół zakończył nagrywanie debiutanckiej płyty i przygotowuje się do premiery.

Skład zespołu:

Igor Seider – wokal

Herbert Makuch – bas

Grzesiek Stańczyk – gitara

Mikołaj Stefański – perkusja

12. Marne Szanse

{nyplayer:marne_szanse}

Nazywamy się MARNE SZANSE, a nasza muzyka to energetyczna mieszanka rocka i disco. W naszych piosenkach, zainspirowanych dokonaniami m.in. Franz Ferdinand, The Killers i Bloc Party, łączymy punkową energię mocnych gitar z elektronicznym brzmieniem syntezatora oraz dyskotekowym beatem rodem z lat 80. Od momentu powstania w 2008r. zagraliśmy ponad 40 koncertów. Najczęściej występujemy w rodzimej Warszawie, ale zajrzeliśmy także do Łodzi, Krakowa, Lublina, Skierniewic czy Legionowa. Do naszych głównych sukcesów należy zajęcie 1. miejsca w studenckim festiwalu muzycznym „Muzzfest” (kwiecień 2010) i 2. miejsca w ogólnopolskim Przeglądzie Kapel Studenckich w Krakowie (kwiecień 2011).

Skład zespołu:

Piotr Olczyk – wokal, gitara       

Jarosław Łojko – gitara basowa               

Maciej Wróblewski – perkusja                

Piotr Gniazdowski – syntezator   

13. Pewne Podniety Akustyczne

{nyplayer:pewne_podniety_akustyczne}

Pewne Podniety Akustyczne to zielonogórski zespół, który powstał pod koniec 2008 roku. Większość składu to absolwenci kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim. Styl jaki prezentują sami określają jako punk jazz, dlatego też można tam odnaleźć trochę jazzu za sprawą brzmienia i harmonii prezentowanych kompozycji, jak i również punka rozumianego jako luźne i prześmiewcze podejście do muzyki. Ich inspiracją są polskie formacje m.in. Pogodno, Pink Freud, Tymon Tymański oraz światowi artyści tacy jak John Scofield, Frank Zappa czy nawet Queens Of The Stone Age. Materiał, który prezentują to różnorodne stylistycznie piosenki o wspólnym mianowniku jakim jest nierozłączne dla nich poczucie humoru.

Skład zespołu:

Adam Janicki – wokal, gitara

Mikołaj Andrzejak – gitara, klawisz

Rafał Jędruch – saksofon tenorowy, klawisz

Tymoteusz Chwistek – gitara basowa

Łukasz Musielak – perkusja

14. Taurus

{nyplayer:taurus}

Zespół Taurus powstał w listopadzie 2009 roku. Twórczość grupy inspirowana jest sumą doświadczeń i upodobań jej członków, którzy unikają ścisłego jej zaszufladkowania w określonym gatunku muzyki rockowej. Koncerty zespołu TAURUS to muzyka i niebanalne teksty na tle sugestywnej wizualizacji.

W lipcu 2010 roku zespół zarejestrował materiał, który został wydany w postaci pierwszej EPki, zatytułowanej „Tajemnice”.

Skład zespołu:

Jan Pierzyński – śpiew

Przemo Śliwiński – gitary

Victor – gitara basowa

Piotr Bakoś – klawisze

Marek Dewicki – perkusja

15. The Phantoms

{nyplayer:the_phantoms}

The Phantoms to gitarowa odtrutka na tę nową muzykę, która brzmi jak dzwonki z twojej komórki. Utwory Phantomsów porównuje się do rdzy za paznokciami i krwi z nosa, a w dniu ich pierwszego występu umarł Michael Jackson (serio). Ich koncert sprawi, że przestaniesz słuchać remiksów.

Na wokalu i z gitarą Grzegorz Wiernicki – dumny posiadacz drugiej największej po Franciszku Walickim kolekcji polskich płyt big-bitowych. Też z gitarą Jakub Niezgoda – dumny posiadacz pocztówki dźwiękowej „Nigdy Nie Mogę Być Zadowolony” zespołu The Rolling Stones. A na bębnach Stanisław Legus – dumny posiadacz jedynego w kraju zestawu perkusyjnego, który da się przewieźć rowerem. No i nowy, prawie nieśmigany nabytek, Miguel Czartoryski – dumny posiadacz fajnie piszczącego syntezatora!

16. The Sixpounder

{nyplayer:the_sixpounder}

Zespół The Sixpounder powstał w 2008 roku i gdzie tylko może wbija muzyczne pazury w polską scenę metalową. Zwycięzcy JGR 2010, MFR 2010, SAF 2010 i Wacken Metal Battle 2010.

Na największym festiwalu metalowym świata Wacken Open Air 2010 pokazali co potrafi polski zespół przed tysiącami ludzi. W ciągłym rozwoju i zawsze nieszablonowi.

Skład zespołu:

Filip Sałapa – wokal, teksty

Paweł Ostrowski – gitara, wokal

Michał Woźniak – gitara

Jarosław Grzeszczyk – bas

Artur Konarski – perkusja

17. The Sound Code

{nyplayer:the_sound_code}

The Sound Code tworzy grupka przyjaciół z Ostrowa Wielkopolskiego. Przyjaźnią się od lat i od lat dzielą wspólną pasje tworzenia muzyki,co czyni z nich prawdziwy zespół rockowy nie tylko „projekt”.

Pomimo różnorakich indywidualnych inspiracji, w zespole wytworzyła się ta unikalna chemia,która skutkuje powstaniem własnego języka muzycznego TSC. W ich muzyce słychać echa zarówno amerykańskich zespołów takich jak Rage Against The Machines, Audioslave, Tool, Incubus, Soundgarden czy Stone Temple Pilots, ale również i brytyjskich takich jak Skunk Anansie, Oceansize na klasycznym Led Zeppelin kończąc.

Skład zespołu:

Wojtek Krawiec- śpiew,

Przemo Grzesiak – gitara,

Maciej Kotoński – perkusja,

Daniel Kuziemski – bass,

18. The Wifebeaterz

{nyplayer:wifebeaterz}

Mówią, że na początku był HUK, BZIUM I LALA.

The WIFEBEATERZ pojawili się gdzieś około roku 2008. Po pewnym czasie z ich załogi zniknął perkusista Michał Święcki i tak przez 6 miesięcy śpiewający Krzyś, gitarowy Konradek i basowy Szymonek tułali się bez sensu. Pewnego razu, dzięki niewytłumaczalnym siłom kosmosu na drodze The WIFEBEATERZ pojawił się samplujący Maciuś, a zaraz później bębniący Dawidek.

Reszta to historia, a teraz czas na HUK, BZIUM I LALA…

Skład zespołu:

KRZYSZTOF JACIÓW – WOKAL

KONRAD LIZINKIEWICZ – GITARA

SZYMON TOMCZYK – BAS

DAWID SZAFERSKI – PERKUSJA

MACIEJ MACIĄGOWSKI – SYNTEZATOR

19. Zebra

{nyplayer:zebra}

Zespół eksperymentuje wokół gatunku muzycznego, jakim jest dub. Jego członkowie tworzą wybuchowe, psychodeliczne mieszanki, łącząc nowoczesne, elektroniczne brzmienia z żywymi instrumentami, takimi jak: wiolonczela, flet poprzeczny, gitara basowa, djembe, melodica, akordeon czy perkusja określając swoją muzykę mianem „experimental dub”. Debiut Zebry nastąpił w 2009 roku, na trzeciej części kultowej składanki Dub Out of Poland, na której ukazał się utwór ” Anyway” . Aktualnie Zebra, intensywnie koncertuje na terenie całego kraju promując album „Dream Walking” i przygotowuje się do nagrania świeżego materiału na drugi album.

Skład zespołu:

Zdzisław Orłowski – Composer, Live Mix, Melodica

Natalia Norko – Vocal & Lyrics

Piotr Knapik – Perkusja

Kamil Klukowski – Bass

Wiktoria Wiktorczyk – Wiolonczela

Łukasz Dembiński – Djembe/perkusjonalia

Alina Długosz – Flet Poprzeczny

20. Żółte Kalendarze

{nyplayer:zolte_kalendarze}

Żółte Kalendarze – to entuzjastycznie wykonywana wiązanka nostalgicznych i dynamicznych melodii w stylu elektro folk, melancholik punk z elementami grunge- techno. Bezczelnie przebojowi, niestabilni stylistycznie na dodatek mają kultowego patrona.

Skład zespołu:

Karotka (Kawalek Kulki, Drekoty) – wokal, skrzypce, korg, git

Waćpan P – wokal ,git

Maurycy – klawisze,

Jacek (Kawałek Kulki) – perkusja, pady.

 

 


Tagi


Polecane

Share This