Prototyp butów Yeezy Kanye Westa trafi na aukcję. Cena Nike’ów, w których raper wystąpił podczas Grammy zwala z nóg


2021.04.14

opublikował:

Prototyp butów Yeezy Kanye Westa trafi na aukcję. Cena Nike’ów, w których raper wystąpił podczas Grammy zwala z nóg

W 2008 roku Kanye West podczas 50. rozdania nagród gali Grammy wystąpił w tajemniczym modelu butów Nike. Świat sneakerheadów oszalał, bo nikt nie mógł zidentyfikować tego modelu trampek. Okazało się, że była to pierwsza współpraca Westa z brandem i narodziny marki Yeezy. Buty Nike Air Yeezy 1 dały początek wartej dziś miliardy dolarów marce butów i odzieży Yeezy. W 2013 roku Kanye ostatecznie zerwał współpracę z Nike i zaczął swoja przygodę z Adidasem. Yeezy i Adidas i do dziś pozostają razem w biznesie.

 

– Ta para ma kluczowe znaczenie dla rozwoju brandu Yeezy, który stał się jedną z najważniejszych marek sneakersowych i lifestyle’owych w historii – powiedział Brahm Wachter, szef działu Streetwear i Modern Collectables w domu aukcyjnym Sotheby’s.

SPRAWDŹ TAKŻE: Kanye West – Netflix zapłacił 30 mln za prawa do powstającego od ponad 20 lat dokumentu

– Nike Air Yeezy I i Air Yeezy II, to wciąż jedne z najbardziej pożądanych przez kolekcjonerów butów, w wyniku czego prototypowa para Westa, to najcenniejsze buty, jakie kiedykolwiek sprzedawał dom aukcyjny – dodali przedstawiciele Sotheby.

Buty można oglądać w Centrum Kongresowo-Wystawienniczym w Hongkongu od 16 do 21 kwietnia. Przewiduje się, że zostaną sprzedane za ponad milion dolarów. Strony zainteresowane zakupem są proszone o przesyłanie ofert bezpośrednio do Sotheby’s.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Sotheby’s (@sothebys)

Polecane

Share This