Zmarła legenda muzyki jazzowej Chick Corea. Muzyk zostawił list pożegnalny


2021.02.12

opublikował:

Zmarła legenda muzyki jazzowej Chick Corea. Muzyk zostawił list pożegnalny

Foto: facebook.com/chickcorea

W wieku 79 lat zmarł legendarny muzyk jazz fusion, Chick Corea. Corea, który grał na pianinie w zespole Milesa Davisa.

Muzyk zmarł 9 lutego. Według oświadczenia na jego oficjalnej stronie na Facebooku, zdobywca nagrody Grammy cierpiał na „rzadką postać raka, którą odkryto dopiero niedawno”.

Przez całe życie i karierę Chick cieszył się wolnością i radością, jaką daje tworzenie czegoś nowego (…) Był ukochanym mężem, ojcem i dziadkiem, a także wspaniałym mentorem i przyjacielem wielu. Swoją pracą i dziesięcioleciami, które spędził podróżując po świecie, poruszył i zainspirował życie milionów osób – czytamy o oświadczeniu.

Najwyraźniej Chick spodziewał się tego co nastąpi, ponieważ w dalszej części postu czytamy wiadomość pozostawioną przez samego muzyka.

Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy w mojej podróży pomogli w podtrzymywaniu płomienia muzyki. Mam nadzieję, że ci, którzy mają ochotę grać, pisać i występować po prostu to robią. Jeśli nie dla siebie, to dla reszty z nas. Nie tylko świat potrzebuje więcej artystów, to także świetna zabawa.

– Dla moich niesamowitych przyjaciół muzyków, którzy byli dla mnie jak rodzina – odkąd was poznałem to było jak błogosławieństwo i wielki zaszczyt – uczyć się od was wszystkich i grać z wami. Moją misją zawsze było niesienie radości tworzenia wszędzie tam, gdzie mogłem, i robiłem to z wszystkimi artystami, których tak bardzo podziwiam – na tym polegało bogactwo mojego życia – napisał muzyk w swoi ostatnim liście do fanów i przyjaciół.

Urodzony w Massachusetts w 1941 roku, Corea dołączył do zespołu Milesa Davisa pod koniec lat 60. i wziął udział w nagraniach jego wielu albumów: „A Tribute To Jack Johnson”, „On The Corner”, „In A Silent Way” i „Bitches Brew” ”.

Corea opuścił grupę Davisa w 1970 roku, aby założyć własny zespół. W ciągu swojej kariery zdobył 23 nagrody Grammy, otrzymując łącznie 67 nominacji od Akademii Nagrań.

It is with great sadness we announce that on February 9th, Chick Corea passed away at the age of 79, from a rare form of…

Opublikowany przez Chicka Coreę Czwartek, 11 lutego 2021

Polecane


Share This