Loading the player ...

CGM.pl, 20.05.2011 / foto: materiały prasowe

Osadź wideo (duże): Osadź wideo (małe):

TAGI: Halina Mlynkova, Brathanki

HALINA MLYNKOVA - "Kobieta z moich snów" - audio

Dziś ma oficjalną premierę singiel Haliny Mlynkovej "Kobieta z moich snów". Piosenka zapowiada pierwszy solowy album artystki, który pojawi się we wrześniu 2011 roku.

"Kobieta z moich snów", tylko częściowo zdradza to, co Halina zamierza pokazać na płycie od strony muzycznej. Jak sama dodaje: "moja płyta, to opowieść muzyczna, to wielowątkowa historia, w której pojawiam się głównie jako narrator. Wspólnym mianownikiem wszystkich piosenek są etniczne brzmienia, przed którymi nawet nie próbowałam się bronić. One byłe we mnie i zostaną na zawsze. Najważniejsze, że teraz mogę pokazać to jak ja je słyszę i jak je interpretuję".

Mimo tego, że płyta to zbiór bardzo różnych piosenek, to wybór tej pierwszej, promującej album był prosty i jednoznaczny- "Kobieta z moich snów" od strony tekstowej idealnie wpisuje się w letnie pobudzenie zmysłów oraz kobiecych marzeń i pragnień. Od muzycznej strony zaś jest bardzo energetyczną, lekką formą, której charakterystyczną melodię podkreślają wirtuozerskie partie gitarowe Jacka Królika, (byłego muzyka Brathanków) i orientalnie brzmniący kwartet smyczkowy Jana Stokłosy.

Od strony produkcyjnej za całość odpowiada Robert Amirian, on też jest autorem muzyki do większości piosenek na płycie oraz współautorem tekstu do "Kobiety z moich snów".

W najbliższym czasie do piosenki powstanie teledysk w reżyserii Jacka Kościuszko, którego premiera zaplanowana jest na początek czerwca.

Zapraszamy na oficjalną stronę artystki: www.halinamlynkova.com oraz na jej profil na FB: www.facebook.com/halinamlynkova